Zobacz więcej:

Kontakt do mnie:
Starszy Ratownik
Adam Choromański
Tel. 600 196 394
instruktor@
ratownikwodny.eu
Miejsce zajęć:
Pływalnia przy Zespole Szkół
ul. Gubinowska 28
Warszawa - Wilanów   »

Nauka pływania

Kurs nauki pływania w Warszawie. Zajęcia odbywają się w Wilanowie przy ul. Gubinowskiej. Zawodowa kadra ratownicza i instruktorska z pasją do pływania wprowadzi twoje dziecko w tajniki świata wodnego w sposób bezpieczny i w przyjaznej atmosferze.

W naszej akademii pływackiej zajmujemy się kompleksowym nauczaniem pływania. Prowadzimy zajęcia grupowe i indywidualne, oferujemy wszystkie poziomy nauczania od początkującego do treningów ratowniczych. Uczymy dzieci od 6 roku życia, młodzież doskonalącą style pływackie, osoby dorosłe oraz starsze. Prowadzimy zajęcia z piłki wodnej oraz kursy ratownictwa wodnego WOPR.

Nauka pływania dla początkujących

Oferujemy naukę pływania dla początkujących w grupach 4-6 osobowych. Nasze zajęcia są doskonałym sposobem, aby w przystępnej cenie pod doświadczonym okiem instruktora zdobyć umiejetności pływackie. Zajęcia prowadzimy w duchu zrozumienia oraz w zdrowej atmosferze nauki i rywalizacji. Uczniowie akademii szybko zdobywają wiedzę i umiejętności pływania stylem grzbietowym, klasycznym (żabką) oraz kraulem. W ciągu pierwszego roku opanowują dwa podstawowe style pływackie w stopniu umożliwiającym swobodne pływanie. Etap pierwszy kończy się egzaminem na kartę pływacką.

Doskonalenie pływania

Zajęcia dla osób posiadających podstawowe umiejętności pływackie. W grupach 5-7 osobowych uczniowie, potrafiący już pływać na poziomie karty pływackiej, doskonalą swoje umiejętności i dalej rozwijają pasję pływania.

Rodzaje zajęć:

 • Pływanie korekcyjne

  Wymagana podstawowa znajomość dwóch stylów pływackich - zajęcia adresowane w szczególności dla tych, którym basen przepisał lekarz. Pływanie w celu zdrowotnym, nastawione na poprawienie wad postawy, walkę z otyłością lub/i rozwinięcie mięśni szkieletowych w bezpiecznym środowisku wodnym.

 • Pływanie rekreacyjne

  Pływanie w miłej atmosferze, nastawione na doskonalenie znanych stylów pływackich oraz poznawanie kolejnych. W tej grupie nie nastawiamy sie na bycie najszybszym. Poprzez systematykę poprawiamy umiejętności pływackie i uczymy cieszyć się wodą. Poprzez zabawę poznajemy jak łatwiej i przyjemniej można przemieszczać się w wodzie.

 • Pływanie sportowo-rekreacyjne

  Nie jest to sekcja pływacka, gdzie cały wolny czas spędzamy w wodzie. Grupa stworzona dla tych co kochają wodę i lubią pływać, ale chcą czegoś więcej. W ramach zajęć przygotowujemy kursantów do amatorskich zawodów pływackich oraz do egzaminu na specjalną kartę pływacką żółtego czepka. Ta sekcja to ciągła praca nad stylami pływackimi.

 • Trening ratowniczy: 150zł/miesiąc

  Zajęcia dla młodzieży pływającej bardzo dobrze trzema stylami, która chce czegoś wiecej. Cel: zdobycie i utrzymanie umiejętności ratowniczych. W ramach kursu kształtujemy prawidłowe postawy społeczne, uczymy niesienia pomocy ludziom w wodzie, wpajamy dobre nawyki bezpiecznej kąpieli. Możliwość zdobycia uprawnień ratowniczych: Młodszy Ratownik WOPR, Ratownik WOPR, Ratownik Wodny.

 • Piłka Wodna [Waterpolo]: 150zł/miesiąc

  Dyscyplina olimpijska od 1900 roku, gra drużynowa po 6 zawodników i bramkarz. Zasady gry są podobne do piłki ręcznej z tą różnicą, że gramy w wodzie i nie można stawać na dnie. Wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej bramek. Gra wymaga bardzo dobrego pływania, zręczności i siły. Waterpoliści uchodzą za niezatapialnych.

Lekcje indywidualne

Dla osób potrzebujących indywidualnego podejścia. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w razie potrzeby w małych grupach do trzech osób. Ten typ zajęć umożliwia dostosowanie tempa, intensywności i złożoności ćwiczeń do potrzeb i możliwości kursanta.

Gimnastyka wodna

Zestaw ćwiczeń ruchowych w wodzie. Nie jest wymagana umiejętność pływania. Ćwiczenia prozdrowotne poprawiające koordynację ruchową, odciążające stawy i poprawiające zdolności ruchowe. Gimnastyka wodna pozytywnie wpływa na samopoczucie i poprawia krążenie.